Acquia Claro (1.3.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Red
fr: Rouge

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Green
fr: Vert

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Header background
fr: Arrière-plan de l'entête

en: Pre-content
fr: Pré-contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: A clean, accessible, and powerful Drupal administration theme.
fr: Un thème d'administration Drupal épuré, accessible et puissant.
