Acquia Claro (1.3.1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Version
ar: النسخة

en: Help
ar: المساعدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Drupal
ar: دروبال

en: Header
ar: الترويسة

en: Custom
ar: مخصص

en: System
ar: النظام

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز
