Acquia Claro (1.3.3) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Version
hu: Verzió

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: Database
hu: Adatbázis

en: Header
hu: Fejléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: System
hu: Rendszer

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Red
hu: Vörös

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Green
hu: Zöld

en: Memory limit
hu: Memóriakorlát

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Header background
hu: Fejléc háttere

en: Last Cron Run
hu: Az időzítő utolsó lefutása

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió

en: Powered by
hu: Működteti

en: Pre-content
hu: Tartalom előtti

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: General System Information
hu: Általános tudnivalók a rendszerről

en: A clean, accessible, and powerful Drupal administration theme.
hu: Egy egyszerű, letisztult és könnyen használható adminisztrációs smink a Drupalhoz.
