Acquia Claro (1.3.3) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Content
id: Konten

en: Version
id: Versi

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Web Server
id: Server Web

en: Custom
id: Tersuai

en: System
id: Sistem

en: Text color
id: Warna teks

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Red
id: Merah

en: Link color
id: Warna tautan

en: Green
id: Hijau

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
