Acquia Claro (1.4.1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Version
fa: نسخه

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Header
fa: سربرگ

en: Custom
fa: سفارشی

en: System
fa: سیستم

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Page Title
fa: عنوان صفحه

en: Red
fa: قرمز

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Green
fa: سبز

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Header background
fa: زمینه سربرگ

en: Powered by
fa: قدرت گرفته از

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
