Acquia CMS Common (3.1.10) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: True
it: Vero

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Updated
it: Aggiornato

en: You are not authorized to access this page.
it: Non sei autorizzato ad accedere a questa pagina.

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Access denied
it: Accesso negato

en: Page
it: Pagina

en: Module
it: Modulo

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Medium
it: Medio

en: Desc
it: Disc

en: Table
it: Tabella

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Tabs
it: Schede

en: Grid
it: Griglia

en: Page not found
it: Pagina non trovata

en: Administrator
it: Amministratore

en: Offset
it: Scostamento

en: Newest first
it: Prima i più recenti

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Apply filters
it: Applica filtri

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Alert
it: Avviso

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: No media available.
it: Non è disponibile alcun contributo mediale.

en: Master
it: Principale

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Another request may be synchronizing configuration already.
it: Un'altra richiesta potrebbe stare già sincronizzando la configurazione.

en: View differences
it: Visualizza differenze

en: File added
it: File aggiunto

en: File removed
it: File rimosso

en: View changes of @config_file
it: Visualizza modifiche di @config_file

en: Staged
it: In stage

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti
