Acquia CMS Common (3.1.10) - en to oc translation catalogue (46 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Language
oc: Lenga

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Categories
oc: Categorias

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: True
oc: Verai

en: Default
oc: Per defaut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: You are not authorized to access this page.
oc: Sètz pas autorizat(da) a accedir a aquesta pagina.

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Node
oc: Nosèl

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Page
oc: Pagina

en: Module
oc: Modul

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Table
oc: Tablèu

en: Sort by
oc: Triar per

en: author
oc: autor

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Tabs
oc: Onglets

en: Grid
oc: Grasilha

en: Page not found
oc: Pagina pas trobada

en: Offset
oc: Decalatge

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Master
oc: Maître
