Acquia CMS Common (3.1.3) - en to cs translation catalogue (66 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: Tags
cs: Štítky

en: Categories
cs: Kategorie

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Name
cs: Jméno

en: True
cs: Pravda (True)

en: Default
cs: Výchozí

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Page
cs: Stránka

en: Module
cs: Modul

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Table
cs: Tabulka

en: Search Results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: author
cs: autor

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Tabs
cs: Záložky

en: Grid
cs: Mřížka

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Offset
cs: Posun

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Apply filters
cs: Použít filtry

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Alert
cs: Upozornění

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Find and manage content.
cs: Hledat a spravovat obsah.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: View differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: File added
cs: Soubor byl přidán

en: File removed
cs: Soubor byl odstraněn

en: View changes of @config_file
cs: Zobrazit změny v @config_file

en: Find and manage content
cs: Najít a spravovat obsah

en: Name (A-Z)
cs: Jméno (A–Z)

en: Name (Z-A)
cs: Jméno (Z–A)
