Acquia Commerce Manager (8.x-1.00) - en to fa translation catalogue (124 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: yes
fa: بله

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Currency
fa: واحد پول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: no
fa: خیر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Good
fa: خوب

en: Media
fa: رسانه

en: Card Number
fa: شماره کارت اعتباری

en: Details
fa: جزئیات

en: Price
fa: قیمت

en: Customers
fa: مشتریان

en: Add to cart
fa: افزودن به سبد خرید

en: Desc
fa: نزولی

en: Stock
fa: موجودی

en: Payment
fa: پرداخت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: SKU
fa: مدل

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Argument
fa: آرگومان

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: Profile
fa: نمایه

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Confirmation
fa: تایید

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Commerce
fa: تجارت

en: The specified passwords do not match.
fa: گذرواژه‌های تعیین شده با هم یکی نیستند.

en: Promotions
fa: ویژه ها

en: Promotion
fa: ویژه

en: Last modified
fa: تاریخ آخرین تغییر

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Discount
fa: تخفیف

en: Shipping
fa: حمل و نقل

en: Product
fa: محصول

en: Subtotal
fa: جمع جزء

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Products
fa: محصولات

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Basic information
fa: اطلاعات پایه

en: Review
fa: بازبینی

en: Reset password
fa: بازنشانی گذرواژه

en: Complete
fa: کامل

en: Password strength:
fa: استحکام گذرواژه:

en: Passwords match:
fa: مطابقت گذرواژه:

en: Apply
fa: تایید

en: Translation language
fa: ترحمه زبان

en: Select
fa: انتخاب

en: Simple
fa: ساده

en: Language code
fa: کد زبان

en: Currency Code
fa: کد واحد پول

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Remember me
fa: مرا به خاطر داشته باش

en: Account
fa: حساب

en: Attribute Name
fa: نام مشخصه

en: Billing information
fa: اطلاعات صورت‌حساب

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: 1
fa: ۱

en: Tax
fa: مالیات

en: Expiration Month
fa: ماه انقضا

en: Cash on delivery
fa: پرداخت نقدی هنگام تحویل

en: Password field is required.
fa: فیلد گذرواژه اجباری است.

en: Confirm password
fa: تایید گذرواژه

en: Your cart has been updated.
fa: سبد خرید شما به‌روز شد.

en: Discounts
fa: تخفیف‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Strong
fa: قوی

en: Add lowercase letters
fa: حروف کوچک اضافه کنید

en: Add uppercase letters
fa: حروف بزرگ اضافه کنید

en: Add numbers
fa: عدد اضافه کنید

en: Add punctuation
fa: علائم نگارشی اضافه کنید

en: Make it different from your username
fa: با نام کاربری‌تان متفاوت باشد

en: Weak
fa: ضعیف

en: Fair
fa: نسبتا خوب

en: Unit Price
fa: قیمت واحد

en: Access checkout
fa: دسترسی به تکمیل سفارش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Shipping information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Store Settings
fa: تنظیمات فروشگاه

en: Payment Methods
fa: روش‌های پرداخت

en: Further instructions have been sent to your email address.
fa: راهنمای ادامه ی مراحل کار به آدرس ایمیل شما ارسال گردید.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
fa: دستو العمل بازنشانی گذرواژه به نشانی پست الکترونیکی ثبت شده شما ارسال خواهد شد.
