Acquia Commerce Manager (8.x-1.121) - en to ar translation catalogue (106 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: no
ar: لا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Good
ar: جيد

en: Off
ar: إيقاف

en: Media
ar: ميديا

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Attributes
ar: سمات

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Argument
ar: وسيط

en: Checkout
ar: الأداء

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: The specified passwords do not match.
ar: كلمتا السر غير متطابقين.

en: Session
ar: الجلسة

en: Last modified
ar: آخر تحديث

en: Product
ar: المنتج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Products
ar: المنتجات

en: Orders
ar: الطلبات

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Review
ar: المراجعة

en: Reset password
ar: إعادة ضبط كلمة المرور

en: Complete
ar: تام

en: Password strength:
ar: درحة تعقيد كلمة المرور :

en: Passwords match:
ar: تتطابق كلمتا السر:

en: Apply
ar: تطبيق

en: Translation language
ar: لغة الترجمة

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Telephone
ar: هاتف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Account
ar: الحساب

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Synchronize
ar: تزامن

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Password field is required.
ar: حقل كلمة المرور مطلوب.

en: Confirm password
ar: تأكيد كلمة المرور

en: - All -
ar: - الكل -

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Strong
ar: مهم

en: Add lowercase letters
ar: أضف حروف لاتينية صغيرة

en: Add uppercase letters
ar: أضف حروف لاتينية كبيرة

en: Add numbers
ar: أضف أرقام

en: Add punctuation
ar: أضف علامة ترقيم

en: Make it different from your username
ar: اجعله مختلفاً عن اسم المستخدم

en: Weak
ar: ضعيف

en: Fair
ar: مقبول

en: Unit Price
ar: ثمن الوحدة

en: Access checkout
ar: الوصول إلى الأداء

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: The referenced entity
ar: مرجع الكيان

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
