Acquia Commerce Manager (8.x-1.3) - en to he translation catalogue (115 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: yes
he: סוגים

en: Cancel
he: ביטול

en: Language
he: שפה

en: Enabled
he: מופעל

en: Quantity
he: כמות

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Teaser
he: תקציר

en: Total
he: סך הכל

en: Email
he: דוא"ל

en: no
he: לא

en: Created
he: נוצר

en: Page
he: דף

en: Good
he: טוב

en: Media
he: מדיה

en: Details
he: פרטים

en: Price
he: מחיר

en: Customers
he: לקוחות

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Desc
he: יורד

en: Stock
he: מלאי

en: Payment
he: תשלום

en: Configuration
he: הגדרות

en: SKU
he: מק"ט

en: Attributes
he: מאפיינים

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Argument
he: ארגומנט

en: Checkout
he: לרכישה

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Confirmation
he: אישור

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: The specified passwords do not match.
he: הסיסמאות שהזנת אינן תואמות.

en: Last modified
he: שונה לאחרונה

en: Cart
he: סל קניות

en: Discount
he: הנחה

en: Shipping
he: משלוח

en: Product
he: מוצר

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Changed
he: השתנה

en: Products
he: מוצרים

en: Orders
he: הזמנות

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Review
he: סקירה

en: Reset password
he: איפוס סיסמה

en: Complete
he: השלמה

en: Password strength:
he: חוזק הסיסמה:

en: Passwords match:
he: הסיסמאות תואמות:

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Select
he: בחר

en: Simple
he: פשוט

en: Language code
he: קוד השפה

en: Telephone
he: טלפון

en: Order #
he: מספר הזמנה

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Account
he: חשבון

en: Billing information
he: פרטי חשבון

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Synchronize
he: סינכרון

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Tax
he: מסים

en: Password field is required.
he: חובה למלא סיסמה

en: Confirm password
he: אישור סיסמה

en: Cart block
he: תיבת סל קניות

en: Set password
he: קביעת סיסמה

en: Discounts
he: הנחות

en: Use AJAX
he: שימוש ב-AJAX

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Strong
he: חזק

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Coupon code
he: קוד הקופון

en: Add lowercase letters
he: הוספת אותיות לועזיות קטנות

en: Add uppercase letters
he: הוספת אותיות לועזיות גדולות

en: Add numbers
he: הוספת מספרים

en: Add punctuation
he: הוספת סימני פיסוק

en: Make it different from your username
he: שהסיסמה תהיה שונה משם המשתמש

en: Weak
he: חלש

en: Fair
he: בינוני

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Shipping information
he: מידע משלוחים

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Make it at least 12 characters
he: היא תהיה באורך שלא יפחת מ12 תוים.

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
he: הוראות לאיפוס סיסמה יישלחו לכתובת הדוא"ל המשוייכת לחשבון שלך.

en: Recommendations to make your password stronger:
he: המלצות ליצירת סיסמה חזקה יותר:
