Acquia Commerce Manager (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (163 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Type
ru: Тип

en: yes
ru: да

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Currency
ru: Валюта

en: Quantity
ru: Количество

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Total
ru: Итого

en: no
ru: нет

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Good
ru: Хорошо

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Card Number
ru: Номер карты

en: Details
ru: Подробности

en: Price
ru: Цена

en: Customers
ru: Покупатели

en: Add to cart
ru: В корзину

en: Desc
ru: По убыванию

en: Stock
ru: Склад

en: Payment
ru: Оплата

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: SKU
ru: Артикул

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Redirect
ru: Переадресация

en: Argument
ru: Аргумент

en: Checkout
ru: Оформление заказа

en: Credit Card
ru: Кредитная карта

en: Profile
ru: Профиль

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Full
ru: Полный

en: Confirmation
ru: Подтверждение

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Commerce
ru: Торговля

en: The specified passwords do not match.
ru: Указанные пароли не совпадают.

en: Promotions
ru: Промоакции

en: Promotion
ru: Продвижение

en: Last modified
ru: Последний измененный

en: Address Line 1
ru: Адрес

en: Address Line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Cart
ru: Корзина

en: Discount
ru: Скидка

en: Shipping
ru: Доставка

en: Product
ru: Товар

en: Subtotal
ru: Предварительная сумма

en: Changed
ru: Изменение

en: Products
ru: Товары

en: Shipping Methods
ru: Способы доставки

en: Orders
ru: Заказы

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Basic information
ru: Основная информация

en: Review
ru: Проверка

en: Reset password
ru: Сброс пароля

en: Complete
ru: Завершён

en: Password strength:
ru: Сложность пароля:

en: Passwords match:
ru: Пароли совпадают:

en: Apply
ru: Применить

en: Translation language
ru: Язык перевода

en: Select
ru: Выбрать

en: Simple
ru: Простой

en: Credit Card Number
ru: Номер кредитной карты

en: Language code
ru: Код языка

en: Currency Code
ru: Код валюты

en: Addresses
ru: Адреса

en: Add address
ru: Добавить адрес

en: Telephone
ru: Телефон

en: Order #
ru: Заказ №

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Remember me
ru: Запомнить меня

en: Account
ru: Учётная запись

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: Free
ru: Свободно

en: Bank transfer
ru: Банковский перевод

en: Billing information
ru: Информация об оплате

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Synchronize
ru: Синхронизация

en: Customer ID
ru: ID покупателя

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: Done.
ru: Готово.

en: Tax
ru: Налог

en: Expiration Month
ru: Месяц истечения срока

en: Expiration Year
ru: Год истечения срока

en: Cash on delivery
ru: Наличными при доставке

en: Password field is required.
ru: Требуется заполнить поле пароля.

en: Confirm password
ru: Повторный пароль

en: Cart block
ru: Блок корзины

en: Your cart has been updated.
ru: Ваша корзина была обновлена.

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Set password
ru: Установить пароль

en: SKUs
ru: Артикулы

en: Discounts
ru: Скидки

en: Use AJAX
ru: Использовать AJAX

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Billing
ru: Счет

en: Strong
ru: Сильный

en: Reorder
ru: Упорядочить

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Currency Settings
ru: Настройки валюты

en: Variant
ru: Вариант

en: Coupon code
ru: Код скидки

en: Add lowercase letters
ru: Добавьте буквы в нижнем регистре

en: Add uppercase letters
ru: Добавьте буквы в верхнем регистре

en: Add numbers
ru: Добавить число

en: Add punctuation
ru: Добавьте пунктуацию

en: Make it different from your username
ru: Сделать отличным от имени пользователя

en: Weak
ru: Слабый

en: Fair
ru: Неплохой

en: Default shipping address
ru: Адрес доставки по умолчанию

en: Unit Price
ru: Цена за единицу

en: Access checkout
ru: Доступ к оформлению заказа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Shipping information
ru: Информация о доставке

en: Empty cart
ru: Корзина пуста

en: Store Settings
ru: Настройки магазина

en: Payment Methods
ru: Способы оплаты

en: The referenced entity
ru: Связанная сущность

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: Further instructions have been sent to your email address.
ru: Дальнейшие инструкции были отправлены на ваш email-адрес.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size

en: Make it at least 12 characters
ru: Введите пароль по крайней мере из 12 символов

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
ru: Инструкция по сбросу пароля будет отправлена на ваш зарегистрированный email-адрес.

en: %name is not recognized as a username or an email address.
ru: %name не распознано как имя пользователя или адрес электронной почты.

en: Allow guest checkout
ru: Разрешить оформление заказа анонимными пользователями

en: Pay and complete purchase
ru: Оплатить и завершить покупку

en: Continue to review
ru: Продолжить для просмотра

en: Recommendations to make your password stronger:
ru: Советы по усложнению пароля:

en: Checkout progress
ru: Прогресс оформления
