Acquia Connector (8.x-1.12) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Variable
it: Variabile

en: Name
it: Nome

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Active
it: Attivo

en: Manual update check
it: Controllo manuale degli aggiornamenti

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Source code
it: Codice sorgente

en: Passed
it: Passato

en: Identifier
it: Identificativo

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Error reporting
it: Avvisi di errore

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Private files
it: File privati

en: Text formats
it: Formati del testo

en: Temporary files
it: File temporanei

en: Master
it: Principale
