Acquia Connector (8.x-1.15) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Variable
id: Variabel

en: Name
id: Nama

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Active
id: Aktif

en: Manual update check
id: Periksa pembaruan manual

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: No results found.
id: Tidak ada hasil

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Source code
id: Kode sumber

en: Identifier
id: Pengenal

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Error reporting
id: Laporan kesalahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Private files
id: File-file pribadi

en: Allowed upload extensions
id: Ekstensi unggah yang diijinkan

en: Text formats
id: Format teks

en: Temporary files
id: Berkas sementara

en: Asc
id: Urutan turun
