Acquia Connector (8.x-1.5) - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Name
fi: Nimi

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Active
fi: Voimassa

en: Manual update check
fi: Päivitysten tarkistaminen käsin

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Migrate
fi: Muuta

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Source code
fi: Lähdekoodi

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Error reporting
fi: Virheilmoitukset

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Private files
fi: Yksityiset tiedostot

en: Allowed upload extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: File system permissions
fi: Tiedostojärjestelmän oikeudet

en: Drupal installation files and directories (except required) are not writable by the server.
fi: Palvelin ei voi kirjoittaa muihin kuin pakollisiin Drupalin asennustiedostoihin ja hakemistoihin.

en: Some files and directories in your install are writable by the server.
fi: Palvelin voi kirjoittaa osaan asennuksesi tiedostoista ja kansioista.

en: Untrusted users are allowed to input dangerous HTML tags.
fi: Epäluotettavat käyttäjäroolit eivät voi syöttää vaarallista HTML-koodia.

en: Error reporting set to log only.
fi: Virheiden raportointi asetettu näkymään vain lokissa.

en: Errors are written to the screen.
fi: Virheet näytetään näytöllä.

en: Private files directory is outside the web server root.
fi: Yksityiset tiedostot -hakemisto on palvelimen juuren ulkopuolella.

en: Private files is enabled but the specified directory is not secure outside the web server root.
fi: Yksityiset tiedostot on käytössä, mutta hakemisto ei ole turavassa palvelimen juuren ulkopuolella.

en: Unsafe file extensions are allowed in uploads.
fi: Tiedostojen lataamisessa on sallittu tiedostopäätteitä, jotka eivät ole turvallisia.

en: Database errors
fi: Tietokantavirheet

en: Failed logins
fi: Epäonnistuneet kirjautumisyritykset

en: Few failed login attempts from the same IP.
fi: Muutamia epäonnistuneita sisäänkirjautumisyrityksiä samasta IP-osoitteesta.

en: Failed login attempts from the same IP. These may be a brute-force attack to gain access to your site.
fi: Epäonnistuneita sisäänkirjautumisyrityksiä samasta IP-osoitteesta. Nämä saattavat olla vakavia hyökkäyksiä, joiden tarkoituksena on ollut murtautua sivustoon.

en: Drupal permissions
fi: Drupal oikeudet

en: Text formats
fi: Tekstimuodot

en: Temporary files
fi: Tilapäistiedostot

en: Master
fi: Isäntä

en: Views access
fi: Pääsy näkymiin

en: Dangerous tags were not found in any submitted content (fields).
fi: Vaarallisia tageja ei löydetty sisällöstä (kentät).

en: Dangerous tags were found in submitted content (fields).
fi: Vaarallisia tageja sisällössä (kenttiä).

en: Only safe extensions are allowed for uploaded files and images.
fi: Vain turvalliset tiedostopäätteet ovat sallittuja tiedostoja ja kuvia ladattaessa.

en: Untrusted roles do not have administrative or trusted Drupal permissions.
fi: Epäluotettavilla käyttäjärooleilla ei ole ylläpito-oikeuksia tai luotettuja Drupal -oikeuksia.

en: Untrusted roles have been granted administrative or trusted Drupal permissions.
fi: Epäluotettaville käyttäjärooleille on asetettu ylläpito-oikeuksia tai luotettuja Drupal -oikeuksia.
