Acquia Connector (8.x-1.7) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Next
da: Næste

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Variable
da: Variabel

en: Name
da: Navn

en: Unknown
da: Ukendt

en: Active
da: Aktiv

en: Manual update check
da: Manuel søgning efter opdateringer

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Sort by
da: Sortér efter

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Migrate
da: Migrér

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Source code
da: Kildekode

en: Identifier
da: Identifikator

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Error reporting
da: Fejlrapportering

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Private files
da: Private filer

en: Some files and directories in your install are writable by the server.
da: Nogle filer og mapper i din installation er skrivbare af serveren.

en: Errors are written to the screen.
da: Fejl bliver skrevet til skærmen

en: Text formats
da: Tekstformater

en: Temporary files
da: Midlertidige filer

en: Error: @message (@errno)
da: Fejl: @message (@errno)

en: Asc
da: Stigende

en: The Acquia Search module is using SSL to protect the privacy of your content.
da: Acquia Search-modulet bruger SSL til at beskytte dit indhold.

en: In order to protect the privacy of your content with the Acquia Search module you must have SSL support enabled in PHP on your host.
da: For at sikre fortroligheden af dit indhold med Acquia Search-modulet skal PHPs SSL-understøttelse være slået til på din server.

en: Provides integration between your Drupal site and Acquia's hosted search service.
da: Integrerer dit Drupal site med Acquias hostede søgetjeneste.
