Acquia Content Hub (3.0.4) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: n/a
id: t/t

en: items
id: item

en: Details
id: Rincian

en: Filters
id: Filter

en: Original
id: Asli

en: Purge
id: Hapus

en: Client
id: Klien

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: The file could not be created.
id: File tidak bisa dibuat.

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: The settings have been saved.
id: Setingan telah disimpan

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: filter
id: saringan

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args
