Acquia Content Hub (8.x-1.36) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Tags
hu: Címkék

en: all
hu: mind

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Name
hu: Név

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: ID
hu: Azonosító

en: API Key
hu: API-kulcs

en: item
hu: tétel

en: items
hu: tételek

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Sources
hu: Hírforrások

en: Source
hu: Forrás

en: Limit
hu: Korlát

en: Purge
hu: Tisztítás

en: Client
hu: Ügyfél

en: Save Configuration
hu: Beállítások mentése

en: Publish
hu: Közzététel

en: Secret Key
hu: Titkos kulcs

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: User Role
hu: Felhasználói szerepkör

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Batch size
hu: Kötegméret

en: Email Notification Settings
hu: Email értesítés beállítások

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: - All -
hu: – Mind –

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Error: @error
hu: Hiba: @error

en: Entities
hu: Entitások

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: entity
hu: entitás

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: entities
hu: entitások

en: Entity bundles
hu: Mezőkötegek

en: Created entity %type with ID %id.
hu: Létrehozott %type entitás %id azonosítóval.

en: Updated entity %type with ID %id.
hu: Frissített %type entitás %id azonosítóval.

en: %email is not a valid email address.
hu: %email érvénytelen e-mail cím.

en: %emails are not valid email addresses.
hu: %emails nem érvényes e-mail címek.

en: REST resource config ID
hu: REST-erőforrás konfiguráció azonosítója
