Acquia Content Hub (8.x-2.11) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: n/a
it: n/d

en: item
it: elemento

en: Details
it: Dettagli

en: update
it: aggiorna

en: About
it: Informazioni

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
