Acquia Content Hub (8.x-2.30) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: The file could not be created.
hi: फ़ाइल नहीं बनाई जा सकता है.

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: filter
hi: निस्पंदन

en: UUID
hi: युयुआइङी
