Acquia Lift Connector (8.x-1.0-alpha6) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Documentation
de: Dokumentation

en: None
de: Keine

en: Account Name
de: Kontoname

en: Field
de: Feld

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Identity
de: Identität

en: Secret key
de: Geheimer Schlüssel

en: Style
de: Darstellung

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Field Mappings
de: Felder Zuordnungen

en: Account name
de: Kontoname

en: API URL
de: API-URL

en: Access key
de: Zugangsschlüssel

en: Thumbnail URL
de: URL zum Miniaturbild

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen
