Action (0.0.1) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Action
ro: Acțiune

en: Label
ro: Etichetă

en: Core
ro: Nucleu

en: Configure
ro: Configurează

en: Create
ro: Crează

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: Delete action
ro: Şterge acţiune

en: The action has been successfully saved.
ro: Acţiunea a fost salvată cu succes.

en: About
ro: Despre

en: Manage actions
ro: Gestiune acţiuni

en: Action type
ro: Tip acţiune

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Steps
ro: Pași

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Edit action
ro: Editează acțiunea

en: Available actions:
ro: Acțiuni disponibile:

en: Create an advanced action
ro: Creați o acțiune avansată

en: Administer actions
ro: Administrare acțiuni

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
ro: O etichetă unică pentru această acțiune avansată. Această etichetă va fi afișată în interfața modulelor care se integrează cu acțiuni.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
ro: Un nume unic pentru această acțiune. Trebuie să conțină doar litere mici, numere și linii de subliniere.

en: Using simple actions
ro: Utilizarea acțiunilor simple

en: Creating and configuring advanced actions
ro: Crearea și configurarea acțiunilor avansate

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration and are listed here automatically. Advanced actions need to be created and configured before they can be used because they have options that need to be specified; for example, sending an email to a specified address or unpublishing content containing certain words. To create an advanced action, select the action from the drop-down list in the advanced action section below and click the <em>Create</em> button.
ro: Există două tipuri de acțiuni: simple și avansate. Acțiunile simple nu necesită nicio configurare suplimentară și sunt listate aici automat. Acțiunile avansate trebuie create și configurate înainte să poată fi utilizate deoarece au opțiuni care necesită să fie specificate; de exemplu, trimiterea unui email la o adresă specificată sau anularea conținutului care conține anumite cuvinte. Pentru a crea o acțiune avasantă, selectați acțiunea din lista drop-down din secțiunea acțiunilor avansate de mai jos și faceți clic pe butonul <em>Creați</em>.

en: Create tasks that the system can execute.
ro: Creează sarcini pe care sistemul să le poată executa.
