Action (0.2.1) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Username
sv: Användarnamn

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Action
sv: Åtgärd

en: Label
sv: Etikett

en: Core
sv: Kärna

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Create
sv: Skapa

en: Add action
sv: Lägg till åtgärd

en: Enter a valid username.
sv: Ange ett giltigt användarnamn.

en: Goal
sv: Mål

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
sv: Användarnamnet för den användare som du vill tilldela ägarskapet till.

en: Delete action
sv: Radera åtgärd

en: The action has been successfully saved.
sv: Åtgärden har sparats.

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: About
sv: Om

en: Manage actions
sv: Hantera åtgärder

en: Action type
sv: Typ av åtgärd

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sv: Avpublicera kommentarer som innehåller nyckelord(en)

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Steps
sv: Steg

en: Uses
sv: Använder

en: Edit action
sv: Redigera åtgärd

en: The comment will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
sv: Kommentaren kommer att avpubliceras om den innehåller någon av ovanstående fraser. Använd en kommaseparerad lista med fraser. Exempel: rolig, hoppa fallskärm, "Företag, AB". ".

en: Change the author of content
sv: Ändra författare för inlägg

en: Unpublish content containing keyword(s)
sv: Avpublicera inlägg innehållande nyckelord(en)

en: The content will be unpublished if it contains any of the phrases above. Use a case-sensitive, comma-separated list of phrases. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc."
sv: Inlägget kommer att avpubliceras om det innehåller någon av ovanstående teckenserier. Skilj på gemener och versaler och använd en kommaseparerad lista med teckenserier. Exempel: rolig, hoppa fallskärm, "Företag, AB".

en: Available actions:
sv: Tillgängliga åtgärder:

en: Create an advanced action
sv: Skapa en avancerad åtgärd

en: Configuring actions
sv: Konfigurerar åtgärder

en: Administer actions
sv: Administrera åtgärder

en: A unique label for this advanced action. This label will be displayed in the interface of modules that integrate with actions.
sv: En unik etikett för denna avancerade åtgärd. Denna etikett kommer att visas i gränssnittet av moduler som kan integreras med åtgärder.

en: A unique name for this action. It must only contain lowercase letters, numbers and underscores.
sv: Ett unikt namn för denna åtgärd. Det får endast innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Using simple actions
sv: Användande av enkla åtgärder

en: Creating and configuring advanced actions
sv: Skapande och och konfigurerande av utökade åtgärder

en: Create tasks that the system can execute.
sv: Skapa uppgifter som systemet kan utföra.

en: Allows configuration of tasks to be executed in response to events.
sv: Tillåter konfiguration av uppgifter som ska utföras som svar på händelser.
