Action Link (1.0.0-alpha10) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add to cart
fa: افزودن به سبد خرید

en: State
fa: وضعیت

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Link label
fa: برچسب پیوند

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Action type
fa: نوع عملکرد

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Direction
fa: جهت

en: Numeric field
fa: فیلد عددی
