Action Link (1.0.0-alpha11) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: State
ar: الحالة

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Action type
ar: نوع الإجراء

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Direction
ar: الاتجاه
