Action Link (1.0.0-alpha12) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Remove from cart
uk: Вилучити з кошика

en: State
uk: Стан

en: Date field
uk: Поле дати.

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Link label
uk: Мітка посилання

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Action type
uk: Тип дії

en: Step
uk: Крок

en: Reload
uk: Перезавантажити

en: Output
uk: Вивід

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Direction
uk: Напрям

en: Numeric field
uk: Цифрове поле

en: Boolean field
uk: Булеве поле

en: Entity field
uk: Поле сутності

en: Plugin configuration
uk: Конфігурація плаґіна

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну
