Action Link (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Action
de: Aktion

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Add to cart
de: Zum Warenkorb hinzufügen

en: State
de: Status

en: Date field
de: Datumsfeld

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Link style
de: Link-Stil

en: Action link
de: Aktionslink

en: Machine name
de: Systemname

en: Action type
de: Aktionstyp

en: Step
de: Schritt

en: Reload
de: Neu laden

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Direction
de: Richtung

en: Numeric field
de: Numerisches Feld

en: Boolean field
de: Boolesches Feld

en: Entity field
de: Entitäts-Feld

en: Plugin configuration
de: Plugin-Konfiguration

en: Change value
de: Werte ändern

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Action Links
de: Aktionslinks

en: Show as field
de: Als Feld anzeigen
