Action Link (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Action
id: Tindakan

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: State
id: Status

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Action type
id: Jenis aksi

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Direction
id: Arah

en: Numeric field
id: Field angka
