Action Link (1.0.0-alpha5) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: State
he: מצב

en: Date field
he: שדה תאריך

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Action type
he: סוג הפעולה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Direction
he: כיוון

en: Numeric field
he: שדה נומרי

en: Boolean field
he: שדה בולאני
