Action Link (1.0.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Action
tr: Eylem

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: State
tr: Durum

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Action type
tr: Eylem türü

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Direction
tr: Yön

en: Numeric field
tr: Sayısal alan

en: Entity field
tr: Nesne (entity) alanı
