ActivityPub (1.0.0-alpha10) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: To
it: A

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Send to
it: Invia a

en: Sort by
it: Ordina per

en: Queued
it: Accodato

en: Accept
it: Accetta

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Processed
it: Processato

en: Collection
it: Collezione

en: Apply
it: Applica

en: Mark read
it: Segna come letto

en: Context
it: Contesto

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Activities
it: Attività

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Payload
it: Contenuto

en: Add activity
it: Aggiungi attività

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Entity Type ID
it: ID tipo di entità
