ActivityPub (1.0.0-alpha11) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Types
ar: الأنواع

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: To
ar: إلى

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Send to
ar: ارسل إلى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Queued
ar: قائمة الانتظار

en: Undo
ar: تراجع

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Context
ar: السياق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Asc
ar: تصاعدي
