ActivityPub (1.0.0-alpha15) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Types
ro: Tipuri

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: days
ro: zile

en: Block
ro: Bloc

en: To
ro: Către

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Send to
ro: Trimite la

en: Notifications
ro: Notificări

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Mark read
ro: Marchează ca citit

en: Reply
ro: Replică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Activities
ro: Activități

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Delete message
ro: Ştergeţi mesaj

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Text format
ro: Formatare text

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Comment type
ro: Tip de comentariu

en: Asc
ro: Ascendent

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Query parameter
ro: Parametrul interogării

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).
