Advertising Entity (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Manage
de: Verwalten

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Contains
de: Enthält

en: Method
de: Methode

en: Exists
de: Vorhanden

en: Equals
de: Gleich

en: Regular expression
de: Regulärer Ausdruck

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Greater than
de: Größer als

en: Less than
de: Kleiner als

en: Testing
de: Testen

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: Add another item
de: Einen weiteren Eintrag hinzufügen

en: Advertising
de: Werbung

en: Identifier
de: Bezeichner

en: Machine name
de: Systemname

en: Context type
de: Kontext-Art

en: Display format
de: Anzeigeformat

en: Vendors
de: Lieferanten

en: Personalization
de: Personalisierung

en: Vendor name
de: Name des Herstellers

en: Fallback
de: Alternativlösung

en: @type types
de: @type Typen

en: iFrame width
de: iFrame-Breite

en: iFrame height
de: iFrame-Höhe

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Fallback settings
de: Fallback-Einstellungen

en: Type configuration
de: Typenkonfiguration

en: Consent awareness
de: Zustimmungseinstellungen
