AdaptiveTheme (8.x-1.0-rc2) - en to tr translation catalogue (75 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Value
tr: Değer

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Center
tr: Merkez

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Default
tr: Varsayılan

en: Move
tr: Taşı

en: Top
tr: En üst

en: Menu
tr: Menü

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Titles
tr: Başlıklar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Separator
tr: Ayraç

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Bottom
tr: Alt

en: Up
tr: Yukarı

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Case
tr: Büyük/Küçük harf

en: Show
tr: Göster

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Randomize
tr: Rastgele belirle

en: Unit
tr: Birim

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Reverse
tr: Ters

en: New
tr: Yeni

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Bold
tr: Koyu

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Hide
tr: Gizle

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Inherit
tr: Miras

en: Direction
tr: Yön

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Default style
tr: Varsayılan stil

en: Upper case
tr: Büyük harf

en: Lower case
tr: Küçük harf

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search block
tr: Arama bloğu

en: Feed icons
tr: Besleme simgeleri

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Subscribe to @title
tr: Abone ol @title

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: AT Core
tr: AT Çekirdek

en: Wide
tr: Geniş

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası

en: Breakpoint group
tr: Kesme noktası grubu

en: First page
tr: İlk sayfa

en: By @author @time ago
tr: @author tarafından @time önce

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
