AddEvent (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Cancel
fr: Annuler

en: License
fr: Licence

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Text
fr: Texte

en: Node
fr: Nœud

en: Date Format
fr: Format de date

en: Location
fr: Emplacement

en: Up
fr: Haut

en: Method
fr: Méthode

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Other
fr: Autre

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Down
fr: Bas

en: Show
fr: Afficher

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Completed
fr: Terminé

en: Timezone
fr: Fuseau horaire

en: Publish
fr: Publier

en: Request
fr: Requête

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Free
fr: Gratuit

en: Attendees
fr: Participants

en: Confirmed
fr: Confirmé

en: Google API
fr: API Google

en: In Progress
fr: En cours

en: Organizer
fr: Organisateur

en: Button Text
fr: Texte du bouton

en: Render
fr: Rendu

en: Customization
fr: Personnalisation

en: Mouse
fr: Souris

en: Direct
fr: Immédiat

en: All Day
fr: Toute la journée

en: - Default -
fr: - Par défaut -

en: Add to Calendar
fr: Ajouter au calendrier

en: Weight for @label
fr: Poids de @label
