AddEvent (1.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: License
hu: Licenc

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Text
hu: Szöveg

en: Node
hu: Tartalom

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Location
hu: Helyszín

en: Up
hu: Fel

en: Method
hu: Mód

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Other
hu: Egyéb

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Down
hu: Le

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Token
hu: Vezérjel

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Client
hu: Ügyfél

en: Publish
hu: Közzététel

en: Request
hu: Felkérés

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Attendees
hu: Résztvevők

en: Confirmed
hu: Megerősítve

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Button Text
hu: Gombfelirat

en: Render
hu: Formázás

en: Customization
hu: Testreszabás

en: Mouse
hu: Egér

en: All Day
hu: Egész nap

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Apple
hu: Alma

en: Weight for @label
hu: @label súlya
