Address (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Priority
ro: Prioritate

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: Area
ro: Zonă

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Company
ro: Companie

en: Members
ro: Membri

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Street address
ro: Adresă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Country code
ro: Cod țară

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Contact name
ro: Nume de contact

en: - All -
ro: - Toate -

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Default country
ro: Ţara implicită

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: The language code.
ro: Codul limbii.
