Address (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: None
hi: कोई नहीं

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Address
hi: पता

en: Members
hi: सदस्य

en: Site default
hi: साइट मूलभूत

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - All -
hi: -सभी-

en: Default country
hi: डिफ़ॉल्ट देश

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
