Address (8.x-1.9) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Remove
ro: Elimină

en: Country
ro: Ţară

en: Required
ro: Necesar

en: Default
ro: Implicit

en: Address
ro: Adresă

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Optional
ro: Opţional

en: Plain
ro: Simplu

en: Property
ro: Proprietate

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Country code
ro: Cod țară

en: - All -
ro: - Toate -

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Shown
ro: Afișate

en: Territory
ro: Teritoriu

en: Territories
ro: Teritorii

en: Add territory
ro: Adăugați teritoriu

en: Please add at least one territory.
ro: Vă rugăm să adăugați cel puțin un teritoriu.
