Admin Dialogs (1.0.27) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Action
hu: Művelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Active
hu: Aktív

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Width
hu: Szélesség

en: Other
hu: Egyéb

en: Key
hu: Kulcs

en: Tasks
hu: Feladatok

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: URL path
hu: Webcímútvonal

en: Development Settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Selection criteria
hu: Kiválasztási szempont

en: Entity bundles
hu: Mezőkötegek

en: Route name
hu: Útvonal neve
