Admin Dialogs (1.0.28) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Paths
fa: مسیرها

en: Active
fa: فعال

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Width
fa: عرض

en: Other
fa: ساير

en: Key
fa: کلید

en: Tasks
fa: وظایف

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: URL path
fa: مسیر نشانی

en: Route name
fa: نام مسیر
