Admin Toolbar (8.x-2.1) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Development
is: Þróun

en: Administration
is: Stjórnun

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Settings
is: Stillingar

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Update
is: Uppfæra

en: Views
is: Gagnasýn

en: Menu
is: Valmynd

en: Files
is: Skrár

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Roles
is: Hlutverk

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Tools
is: Tól

en: Logout
is: Útskrá

en: Add user
is: Bæta við notanda

en: Add menu
is: Bæta við valmynd

en: Permissions
is: Réttindi

en: Menus
is: Valmyndir

en: All types
is: Allar gerðir

en: Add role
is: Bæta við hlutverki

en: About
is: Um

en: Run cron
is: Keyra cron

en: Add language
is: Bæta við tungumáli

en: Add content type
is: Bæta við efnisgerð

en: Add media
is: Bæta við margmiðlunarefni

en: Add media type
is: Búa til sérsniðna margmiðlunartegund
