Admin Toolbar (8.x-2.4) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Development
tr: Geliştirme

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Update
tr: Güncelle

en: Views
tr: Görünümler

en: Menu
tr: Menü

en: Files
tr: Dosyalar

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Add view
tr: Görünüm ekle

en: Roles
tr: Roller

en: Media
tr: Medya

en: Tools
tr: Araçlar

en: Logout
tr: Çıkış

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Permissions
tr: İzinler

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Menus
tr: Menüler

en: Add vocabulary
tr: Sözlük ekle

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Index
tr: Dizin

en: All types
tr: Tüm türler

en: Add role
tr: Rol ekle

en: About
tr: Hakkında

en: Run cron
tr: Dönemsel görevleri (cron) çalıştır

en: Run updates
tr: Güncellemeleri çalıştır

en: Uses
tr: Kullanım

en: Theme registry
tr: Tema kayıt defteri

en: Devel settings
tr: Devel ayarları

en: Add language
tr: Dil ekle

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: Add content type
tr: İçerik tipi ekle

en: Cron ran successfully.
tr: Dönemsel görevler başarıyla çalıştırıldı.

en: Flush all caches
tr: Tüm önbellekleri temizle

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Detection and selection
tr: Algılama ve seçim

en: Add custom block
tr: Özel blok ekle

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Edit permissions
tr: İzinleri düzenle

en: Install new module
tr: Yeni eklenti kur

en: Install new theme
tr: Yeni tema kur

en: Add view mode
tr: Görüntüleme kipi ekle

en: Manage form display
tr: Form görünümünü yönet

en: Used in views
tr: Görünümlerde kullanıldı

en: Block types
tr: Blok tipleri

en: Add form mode
tr: Form kipi ekle

en: Custom block library
tr: Özel blok kütüphanesi

en: Add contact form
tr: İletişim formu ekle

en: Add media type
tr: Medya tipi ekle
