Admin Toolbar (8.x-2.5) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Development
sv: Utveckling

en: Edit
sv: Redigera

en: Settings
sv: Inställningar

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Update
sv: Uppdatera

en: Views
sv: Vyer

en: Menu
sv: Meny

en: Files
sv: Filer

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Add view
sv: Lägg till vy

en: Roles
sv: Roller

en: Tools
sv: Verktyg

en: Logout
sv: Logga ut

en: Add user
sv: Lägg till användare

en: Add menu
sv: Lägg till meny

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Add vocabulary
sv: Lägg till vokabulär

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Index
sv: Förteckning

en: All types
sv: Alla typer

en: Add role
sv: Lägg till roll

en: About
sv: Om

en: Rebuild menu
sv: Bygg om meny

en: Run cron
sv: Kör schemalagda aktiviteter

en: Run updates
sv: Kör uppdateringar

en: Uses
sv: Använder

en: Execute PHP Code
sv: Kör PHP-kod

en: Theme registry
sv: Temaregister

en: Devel settings
sv: Inställningar för Devel

en: Add language
sv: Lägg till språk

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Add content type
sv: Lägg till innehållstyp

en: Cron ran successfully.
sv: Schemalagda aktiviteter kördes utan problem.

en: Flush all caches
sv: Rensa alla cachar

en: Manage display
sv: Hantera visning

en: Detection and selection
sv: Avkänning och val

en: Add custom block
sv: Lägg till anpassat block

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Edit permissions
sv: Redigera behörigheter

en: Install new module
sv: Installera en ny modul

en: Install new theme
sv: Installera ett nytt tema

en: Add view mode
sv: Lägg till vyläge

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Rebuild theme registry
sv: Bygg om temaregistret

en: Used in views
sv: Används i vyer

en: Block types
sv: Blocktyper

en: All caches cleared.
sv: Alla cachar är rensade.

en: Add form mode
sv: Lägg till formulärsläge

en: Custom block library
sv: Bibliotek med anpassade block

en: Add contact form
sv: Lägg till kontaktformulär

en: Admin Toolbar
sv: Administrationsverktygsfält

en: Static caches
sv: Statisk cache

en: Flush Css and Javascript
sv: Rensa CSS och JavaScript

en: CSS and JavaScript cache cleared.
sv: CSS och JavaScript cache rensad.

en: Config editor
sv: Konfigurera redigerare

en: Uninstall module
sv: Avinstallera modul

en: Flush CSS and Javascript
sv: Rensa CSS och JavaScript

en: Flush plugins cache
sv: Rensa cache för insticksprogram

en: Flush static cache
sv: Rensa statisk cache

en: Flush routing and links cache
sv: Rensa cache för dirigering och länkar

en: Flush render cache
sv: Rensa cache för rendering

en: Plugins cache cleared.
sv: Cache för insticksprogram rensad.

en: Static cache cleared.
sv: Statisk cache rensad.

en: Routing and links cache cleared.
sv: Cache för dirigering och länkar rensad.

en: Render cache cleared.
sv: Cache för rendering rensad.

en: Add media type
sv: Lägg till mediatyp

en: Provides a workaround for the common problem that users with 'Use the administration pages and help' permission see menu links they don't have access permission for. Once the issue <a href='https://www.drupal.org/node/296693'>https://www.drupal.org/node/296693</a> be solved, this module will be deprecated.
sv: Tillhandahåller en lösning för det vanliga problemet som användare med behörighet "Använd administrationssidorna och hjälp" ser menylänkar som de inte har åtkomstbehörighet till. När problemet <a href='https://www.drupal.org/node/296693'>https://www.drupal.org/node/296693</a> är löst kommer denna modul att fasas ut.

en: Flush views cache
sv: Rensa views cache

en: Views cache cleared.
sv: Cache för vyer rensad.

en: Flush twig cache
sv: Rensa cache för Twig

en: Twig cache cleared.
sv: Cache för Twig rensad.

en: Provides an improved drop-down menu interface to the site Toolbar.
sv: Tillhandahåller ett förbättrat rullgardinsmenygränssnitt till webbplatsens verktygsfält.

en: Theme registry rebuilded.
sv: Temaregister ombyggt.

en: Provides search of Admin Toolbar items.
sv: Tillhandahåller sökning av objekt i  Admin Toolbar.

en: Adds menu links like Flush cache, Run cron, Run updates, and Logout under Drupal icon.
sv: Lägger till menylänkar som Rensa cache, Kör cron, Kör uppdateringar och Logga ut under Drupal-ikonen.
