Administer Users by Role (8.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: more
ar: المزيد

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Role
ar: الدور

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Member for
ar: مسجل بالموقع منذ

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Provide a password for the new account in both fields.
ar: أدخل كلمة مرور للحساب الجديد في كلا الخانتين.

en: - All -
ar: - الكل -

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: Select the method to cancel the account above.
ar: اختيار طريقة إلغاء الحساب المذكور أعلاه.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
