Administer Users by Role (8.x-3.0-alpha1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: more
id: selengkapnya

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Roles
id: Peran

en: Filter
id: Saring

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Member for
id: Anggota selama

en: People
id: Orang

en: Blocked
id: Diblokir

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Permission
id: Kewenangan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Provide a password for the new account in both fields.
id: Masukkan sandi di kedua isian yang disediakan.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: No people available.
id: Tidak tersedia orang.

en: Administer users
id: Mengelola pengguna

en: Select the method to cancel the account above.
id: Pilih metode untuk membatalkan akun diatas.

en: Administer permissions
id: Mengelola kewenangan

en: View user profiles
id: Lihat profil pengguna

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
id: Kelola profil pengguna, pemeran dan kewenangan.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Name or email contains
id: Nama atau email mengandung
