Administer Users by Role (8.x-3.0-beta2) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: List
ru: Список

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Roles
ru: Роли

en: Filter
ru: Фильтр

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Desc
ru: По убыванию

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Role
ru: Роль

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Member for
ru: Зарегистрирован на сайте

en: People
ru: Пользователи

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Administer Users by Role
ru: Администрирование пользователей по группам

en: Permission
ru: Право доступа

en: Offset
ru: Пропустить

en: About
ru: Информация

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: No people available.
ru: Нет доступных людей.

en: Select method for cancelling account
ru: Выбор метода для удаления учётной записи

en: Administer users
ru: Управление пользователями

en: Administer permissions
ru: Управление разрешениями

en: View user profiles
ru: Просмотр профилей пользователей

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ru: Управление учётными записями, ролями и правами пользователей.

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Name or email contains
ru: Имя или email содержит
