Administer Users by Role (8.x-3.2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: فهرست

en: more
fa: بیشتر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: People
fa: افراد

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Permission
fa: مجوز

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: @interval ago
fa: @interval پیش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: No people available.
fa: هیچ فردی در دسترس نیست.

en: Select method for cancelling account
fa: روش لغو حساب را انتخاب کنید

en: Administer users
fa: مدیریت کاربران

en: Administer permissions
fa: مدیریت مجوزها

en: View user profiles
fa: مشاهده نمایه کاربری

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fa: مدیریت حساب‌های کاربری، نقش‌ها و مجوزها.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Name or email contains
fa: نام یا نشانی پست الکتونیکی شامل
