Administer Users by Role (8.x-3.2) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: List
uk: Список

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Allowed
uk: Дозволений

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Desc
uk: Спад

en: Example
uk: Приклад

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Role
uk: Роль

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: People
uk: Люди

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Forbidden
uk: Заборонено

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Administer Users by Role
uk: Адміністрування користувачів по групах

en: Permission
uk: Повноваження

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: @interval ago
uk: @interval тому

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: No people available.
uk: Люди відсутні.

en: Select method for cancelling account
uk: Виберіть спосіб скасування облікового запису

en: Administer users
uk: Адміністрування користувачів

en: Administer permissions
uk: Адміністрування повноважень

en: View user profiles
uk: Перегляд профілів користувачів

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
uk: Керування обліковими записами, ролями та повноваженнями.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Name or email contains
uk: Ім'я чи електронна адреса містять

en: @interval hence
uk: @interval віднині
